eskisehirsaglikcalisanlaridern@gmail.com

ESÇAD’tan Tedavi Gören Çocuklara Destek

Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği  yönetim kurulu üyeleri ve temsilcileri , çocuklarımıza moral vermek, ailelerin ve çocukların ihtiyaçlarını dinleyip yardımlaşma platformu oluşturmak amacıyla Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi servisinde tedavi gören çocuklara ziyarette bulundu.

Ziyarete katılan Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Nurcan Öcal , Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Eylem Bahadır ve Sevda Çakmak Akyol , Yunusemre Devlet Hastanesi temsilcisi Ömer Faruk Canbaz, Osmangazi Üniversitesi temsilcisi Serap Akyüz ziyarete katılarak aileler ile ve klinik çalışanları ile sohbet edip istişarede bulundular, çocuklara hediyeler dağıttılar.

Kanser toplumumuzda 7’den  77’ye herkesi korkutan  ve her geçen gün değişen çevre koşulları, beslenme şekilleri , ekolojik dengenin bozulması ile daha sık görülmeye başlanan bir hastalıktır. Her yaş grubunda zorlu ve uzun bir tedavi sürecini de beraberinde getiren bu hastalık özellikle çocuklarda daha da zorlu özenli, maliyeti yüksek, aileleri yıpratan  bir süreç  gerektiriyor.

Bu süreci çocuğu ile birlikte yaşamaya başlayan aile bireyleri çocukları tedavi de iken iş yaşamından uzaklaşmak zorunda kalıyor , maddi imkanları olmayan aileler için ise hastane koridorlarında-bahçelerinde devam eden bir yaşam şekli başlıyor.  Çocukların hastaneye yatış sayısı arttıkça , yatma süresi uzadıkça aile ilişkileri olumsuz etkilenmeye ,ekonomik sıkıntılar daha da içinden çıkılmaz bir hale gelmeye,  ailelerin çocuklarına  ilişkin kaygıları artmaya başlıyor. Bizler sağlık ekibi olarak ailelerin ve çocukların hastalık ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşabileceği, günlük yaşam şartlarını gözlemleyip eğitim ve destek grupları oluşturabilecek onlara en yakın meslek gruplarız. Büyük bir sağlık ekibinden oluşan derneğimizin yaptığı sosyal yardımlaşma faaliyetleri bünyesinde bu zor şartlarda tedavi gören çocuklarımıza ve ailelerine elimizden geldiğince ekonomik ve psikolojik olarak destek vermeye çabalıyoruz. 

Eskişehir halkının bu konudaki duyarlılığını biliyoruz ve diyoruz ki birlikte isek herşeyi başarabiliriz. Çocuklarımızın ve ailelerin ihtiyaçlarına destek olmak isteyenler gerek bizlerle gerekse  ESOGÜ Başhekimliği ile iletişime geçebilirler. Organizasyonumuzda bize destek olan tüm üyelerimize ,sağlık çalışanlarına , Osmangazi Üniversitesi Başhekimligi’ne ve Osmangazi Üniversitesi Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi birimi çalışanlarına teşekkür ederiz.

Organizasyonumuz Medyada Yer Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: