eskisehirsaglikcalisanlaridern@gmail.com

PALYATİF SERVİSİNDEKİ HASTALARA MORAL GÜNÜ “YALNIZ DEĞİLSİNİZ”

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI
ESKİŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Şehir Hastanesi Palyatif Servisi’nde Hastalara Moral Günü ‘Yalnız Değilsiniz’

Güncelleme Tarihi: 15/04/2019

 

Eskişehir Şehir Hastanesi Palyatif Servisi’nde tedavi gören hastalar, yakınları ve çalışan personelin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla Müdürlüğümüz, Şehir Hastanesi Başhekimlik ve (ESÇAD)Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği’nin desteği ile   müzik dinletili moral günü programı düzenlendi.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, hastane çalışanları ,Eskişehir sağlık çalışanları derneği yönetim kurulu ve palyatif servisinde yatan hasta ve hasta yakınları katıldı.

Palyatif merkezinde kalan hasta, hasta yakını ve refakatçilerinin moral ve motivasyonları yüksel tutulmaya çalışıldığı etkinlikte hastalar, yakınları ve servis çalışanları gönüllerince eğlendi.

Palyatif moral günü ‘Yalnız Değilsiniz’ etkinliğinde konuşan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Bilge; Şehir hastanemizde 36 yatak kapasiteli Palyatif merkezimizde uzun süre yatan hastalarımız var, tedavilerine göre yatma süreleri değişmektedir. Birçok hastamız aylarca burada yatıyor. Hastalarımıza refakat eden yakınları da burada uzun bir süre kalmak durumunda kalıyor. O yüzden de hasta yakınlarımızın, refakatçilerimizin moral ve motivasyonunun yüksek tutulması gerektiğini düşünüyoruz. Refakatçilerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tuttuğumuzda bu hastaya da fayda sağlıyor. “Bu tür etkinlikler hastalarımız için bir terapi oluyor, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: