eskisehirsaglikcalisanlaridern@gmail.com

ESKİŞEHİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SAYFASINDAN DERNEK ETKİNLİĞİMİZ

“Öne Çık, Hayat Kurtar! Farklı Ol, Fark Yarat” adlı kök hücre bilgilendirme ve bağış etkinliği

İl Sağlık Müdürlüğümüz, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği (ESÇAD) tarafından organize edilen gönüllü kök hücre bilgilendirme ve bağış etkinliği Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Konferans Salonunda İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr.Uğur Bilge’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

Eskişehir Sağlık Çalışanları Derneği başkanı Füsun Uluşahin yaptığı açılış konuşmasında; Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ının ortak projesi olan TÜRKÖK hakkında farkındalığı artırmak ve gönüllü kök hücre bağışçılarına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mustafa Karagülle ise; Kök hücre nakli olarak da adlandırılan kemik iliği naklinin, zarar görmüş kemik iliği kök hücrelerinin yeniden oluşturulması amacıyla kişiye kendinden ya da başka bir uyumlu vericiden sağlıklı kök hücrelerin nakledilmesi olduğunu belirtti.

TÜRKÖK Anadolu Bölge Kan Merkezi Sorumlusu Nejdet Ayduran donör adaylığı, kök hücre, ilik nakli ve kök hücre toplama yöntemleri gibi önemli konularda katılımcılara bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: